Šport Evka 05.08.2014 19:32, aktualizované 29.04.2015 17:16
Hokej, Výstava, Múzeum, Plzenský kraj

Uvidieť môžete jedinečné hráčske, klubové a fanušikovské artefakty, najmä najcennejšie trofeje, ktoré Plzeň získala na čele s Martinom Strakom.

plagat-modrobiel-srdce-vystava

Hokejová výstava Modrobílé srdce v radnickom Múzeu Josefa Hyláka navracia spomienky na majstrovský titul plzenských hokejistov. Navštíviť ju môžete do konca augusta v Radnicích

Už pred rokom plzenskí hokejisti vybojovali historický titul a práve výstava opätovne pripomína tieto krásne chvíle. Expozícia mapuje päť sezón od návratu Martina Straky do Plzne až po jeho víťazný zásah v siedmom finálovom stretnutí v Zlíne.

Uvidieť môžete jedinečné hráčske, klubové a fanušikovské artefakty, najmä najcennejšie trofeje, ktoré Plzeň získala na čele s Martinom Strakom - majstrovský a Prezidentský pohár a tiež trofej za tretie miesto z predminulej sezóny.

Rovnako budete môcť uvidieť obrazový materiál s videoprojekciami, kolekciu dresov z jednotlivých sezón, zbierku hokejok všetkých hráčov, ktorí boli na ľade v okamžiku strelenia zlatého gólu, výstroj Martina Straky či talizmany, ktoré si so sebou hráči nosili po celú play-off 2013

Výstava je otvorená denne od 8:00 do 16:30. Na výstave máte poslednú možnost vidieť majstrovský pohár pred jeho umiestnením do siene slávy ČSLH